
- niedziela, 20 października 2019 8:35
Tuchola
Medale za służbę i oddanie chorym - pracownicy tucholskiego hospicjum uhonorowani na 20-lecie
Pracują z oddaniem i poświęceniem na rzecz chorych.
Pracownicy tucholskiego hospicjum domowego im. św. Małgorzaty odebrali odznaczenia i medale, a przyznanie wyróżnień zbiegło się z jubileuszem 20-lecia stowarzyszenia.
- Cieszymy się, że przez te lata udało nam się zmienić podejście mieszkańców do opieki terminalnej i samych chorych - mówi Weekend FM szefowa tucholskiego hospicjum i jedna z odznaczonych, Maria Rezmer.
- Na początku ludzie do nas się bali przychodzić, pod naszą opiekę, że to już jest takie ostatnie stadium, a w tej chwili ludzie już są bardziej świadomi, wiedzą, że ta opieka jest im bardzo potrzebna i przede wszystkim bardzo ułatwia im życie i uśmierza ból.
Maria Rezmer
Złote krzyże zasługi odebrali: Mariola i Michał Gaca, srebrne Maria Rezmer i Sławomira Chrustowska, złoty medal za długoletnią służbę - Elżbieta Grzonkowska, a medal na 20-lecie hospicjum - Krystyna Koczwara.
W tej chwili pod opieką hospicjum pozostaje ok. 50 osób. Od początku działalności objęto nią 1920 chorych.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- piątek, 20 lutego 2026 14:12
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Marznące opady i roztopy. MGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla naszego regionu
- 2
- piątek, 20 lutego 2026 13:47
Tuchola
Wiceminister edukacji narodowej w Tucholi. Paulina Piechna-Więckiewicz tłumaczyła założenia reformy oświaty
- czwartek, 19 lutego 2026 7:35
Tuchola
Porozmawiają o reformie oświaty. W piątek w Tucholi wizyta Pauliny Piechny-Więckiewicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej
- środa, 18 lutego 2026 12:02
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Ostrzeżenia wydano dla trzech powiatów w naszym regionie
- środa, 18 lutego 2026 7:32
Tuchola
Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi. Dziś (18.02) z podróżnikiem Bartoszem Prussem
- środa, 18 lutego 2026 7:31
Tuchola
Leśnicy z całej Polski i naukowe autorytety na konferencji w Tucholi. Tematem będzie edukacja o zmianach klimatycznych
- wtorek, 17 lutego 2026 6:47
Powiat Tucholski
Gminy Tuchola i Kęsowo otrzymały unijne dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych w kierunku Chojnic
- poniedziałek, 16 lutego 2026 10:34
Powiat Tucholski
Pijany 33-latek za kółkiem. Policjanci zatrzymali go w Gostycynie. "Sprawa będzie miała swój finał w sądzie"
- niedziela, 15 lutego 2026 14:28
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
W nocy w naszym regionie spodziewany jest silny mróz. Temperatura może spaść do około -18 stopni Celsjusza
- niedziela, 15 lutego 2026 10:51
Gmina Lubiewo
Dachowanie auta dostawczego w rejonie Lubiewic. Kierowca nie miał uprawnień. "Ustalono, że posiada dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami"
- sobota, 14 lutego 2026 8:31
Powiat Tucholski
Opracowano roczny plan pracy Rady Seniorów Powiatu Tucholskiego, a w nim postulat lepszej dostępności do instytucji
- piątek, 13 lutego 2026 10:47
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu
- 5
- piątek, 13 lutego 2026 8:19
Tuchola
Dzień Służby Cywilnej w KPP Tuchola. Komendant podziękował za pracę podwładnych bez munduru (FOTO)
- czwartek, 12 lutego 2026 12:20
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW prognozuje w naszym regionie opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź
- środa, 11 lutego 2026 12:08
Powiat Tucholski
Bezdomny uratowany przed wychłodzeniem. Pomogli mu tucholscy policjanci
- środa, 11 lutego 2026 9:31
Woj. Kujawsko-pomorskie
Do wojewody niedługo trafi wniosek o wydanie pozwolenia na budowę tak zwanej "małej obwodnicy" Sępólna Krajeńskiego (ROZMOWA)
- wtorek, 10 lutego 2026 16:52
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Jest pomarańczowy alert dla naszego regionu
- niedziela, 8 lutego 2026 10:57
Tuchola
Opowiem Ci historię, odcinek 204. O tucholskich gazetach w okresie międzywojennym
- niedziela, 8 lutego 2026 8:44
Powiat Tucholski
Apele z Tucholi. Starostwo Powiatowe namawia do przeczytania rządowego "Poradnika bezpieczeństwa"
- piątek, 6 lutego 2026 12:23
Powiat Tucholski
Wspólna akcja drogówki z Tucholi i Sępólna. Posypały się mandaty
Podcasty Weekend FM
Sport:
10:39Inauguracja rundy wiosennej z opóźnieniem. Mecz Chojniczanki z rezerwami ŁKS-u Łódź przełożony na 18 marca
9:21Nie było niespodzianki w meczu z Warmią w Olsztynie. Handball Czersk wysoko przegrał z wiceliderem
20:54Przegrywali 0:2, a wygrali 6:3. "Czerwone Diabły" górą w futsalowych derbach Pomorza z AZS-em Uniwersytet Gdański. "Mogło być 10-12 dla Red Devils"
17:325:1 z Cartusią Kartuzy i 4:0 z Flotą Świnoujście. Chojniczanka nie dała szans trzecioligowcom w sparingach (FOTO)
15:23Jaki był Karol Ćwikliński, patron chojnickiego turnieju? Mama i przyjaciele wspominają chłopaka, który kochał piłkę nożną. "Memoriał to element terapii"
Ostatnio dodane artykuły:
14:40Zdarzenie drogowe na drodze krajowej 22 na odcinku Jeziorki-Rytel. Obecnie droga w tym miejscu jest zablokowana
14:25Akcja straży pożarnej w Charzykowach w gminie Chojnice. Prawdopodobnie rozszczelnił się tu gazociąg
14:12Marznące opady i roztopy. MGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla naszego regionu
14:12Marznące opady i roztopy. MGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla naszego regionu
14:00Spłonął budynek gospodarczy w Chrząstowie, w gminie Człuchów. W środku m.in. ciągnik rolniczy i samochód osobowy
13:47Wiceminister edukacji narodowej w Tucholi. Paulina Piechna-Więckiewicz tłumaczyła założenia reformy oświaty
13:40Pogorzelcy będą mogli wkrótce wrócić pod dawny adres. Nowe budynki mieszkalne w Człuchowie oficjalnie otwarte (FOTO)
11:40Jechał za szybko, a potem udawał brata. Mieszkaniec województwa małopolskiego wpadł w Chojnicach
11:16Nieduży remont z dużymi utrudnieniami. Będzie modernizacja drogi krajowej w centrum Człuchowa
11:08W Ogorzelinach odbyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy spalarni przy ZZO w Nowym Dworze (FOTO)





























