Ukrywał się, bo miał na koncie wyrok i perspektywę trzech lat w więzieniu. Wpadł ze sporą ilością narkotyków.
Chojniccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Czersk. Mężczyzna ukrywał się na terenie jednego z ośrodków wczasowych w powiecie kościerskim:
- Niczego niespodziewający się mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany w chwili, kiedy wychodził z domku letniskowego. Z uwagi na podejrzenie, że zatrzymany może posiadać środki narkotyczne funkcjonariusze przeszukali wynajmowany domek. W trakcie czynności w jednym z pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli worek z białym proszkiem. Po przeprowadzonym badaniu potwierdzono, że poszukiwany mężczyzna posiadał kilkadziesiąt działek amfetaminy.
Mówi Weekend FM rzecznik policji w Chojnicach Justyna Przytarska.
Wcześniej 28-latek został skazany za łamanie sądowych zakazów, dotyczących prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymywanie się do kontroli drogowych. Teraz powiększył listę zarzutów. Za popełnione przestępstwo narkotykowe grozi mu dodatkowa kara do 3 lat więzienia.















