Choć pociągi osobowe do Bytowa już nie dojeżdżają, to w czwartek (15.08) mieszkańcy i turyści mogli skorzystać z przejażdżki po torach. W mieście odbył się specjalny piknik z okazji 135. rocznicy doprowadzenia kolei do Bytowa:
Jest 135 lecie doprowadzenia kolei do Bytowa i z tej okazji chcemy pokazać ludziom, przypomnieć historię o kolei, o pociągach i o tym wszystkich, co tutaj się działo w Bytowie. Są przejażdżki drezynowe dużą drezyną WMB10 ze stacji w Bytowie do Ugoszczy oraz drezynami spalinowymi i takimi samoróbkami z Bytowa do Dąbrówki Bytowskiej.
Mówi Weekend FM organizator pikniku Marek Czerlik z bytowskich kolei drezynowych.
Na dłuższą rozmowę naszego reportera poświęconą przyszłości kolei w Bytowie zapraszamy w popołudniowym paśmie Weekend FM, po godz. 15.00.























