To w związku z wysokimi temperaturami. Taką decyzję podjęli władze miasta oraz dyrektorzy kościerskich szkół.
"Oceny są już wystawione, niebawem zakończenie roku szkolnego. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by te lekcje były krótsze" - mówi Weekend FM odpowiedzialny za oświatę wiceburmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek:
- Przecież wszyscy wiemy, że przy tak wysokich temperaturach najbardziej narażone na udar cieplny są dzieci i osoby starsze. W klasach jest bardzo ciepło i to nie jest żaden komfort ani dla uczniów, ani dla nauczycieli prowadzenie takich lekcji. Myślę, że te lekcje 45-minutowe w takim upale nie byłyby w ogóle efektywne.
Lekcje w kościerskich szkołach będą krótsze dziś i jutro















