Ponad 12 mln 400 tys. zł - takie dofinansowanie otrzyma powiat kościerski na naprawę infrastruktury zniszczonej przez nawałnicę w 2017 roku. Środki, które pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, mają być wykorzystane jeszcze w tym roku. "Chodzi o drugi etap przebudowy odcinka Lipusz - Tuszkowy oraz gruntowny remont drogi powiatowej Wielki Klincz - Dębogóry - Nowa Kiszewa: - mówi Weekend FM starosta kościerski Alicja Żurawska:
- Droga powiatowa Wielki Klincz - Dębogóry - Nowa Kiszewa do DW 214 to jedna z najgorszych dróg powiatu kościerskiego, która właściwie od 20 lat nie była generalnie remontowana, długo oczekiwana przez mieszkańców i myślę, że to będzie dobry moment, aby ją wyremontować i co ważniejsze, przebudować.
Oprócz nowej nawierzchni przy drodze Wielki Klincz - Dębogóry - Nowa Kiszewa powstanie także infrastruktura poboczna z elementami chodników.
Powiat kościerski jest już po otwarciu ofert na realizację tego zadania. Jak dowiedziało się Weekend FM, ceny proponowane przez firmy wahały się od 6 mln 600 tys. zł do około 10 mln zł:
- Więc są oszczędności, będziemy wnioskować do wojewody o zostawienie tych środków z oszczędności w ramach MSWiA, bo przypomnę, że jeszcze czekają trzy drogi do remontu w ramach walki ze skutkami nawałnicy.
Informuje starosta Żurawska. I dodaje, że na realizację czekają także odcinki: Garczyn - Kobyle, Piechowice oraz Lubnia - Wiele. Władze powiatu liczą, że oszczędności po przetargu wystarczą jeszcze na realizację co najmniej jednego z tych odcinków dróg.















