- Powiedz, dlaczego powiat sępoleński zdecydował się wybudować aż dwa nowe domy dziecka?
Nieco żartobliwie można powiedzieć że po prostu nie miał wyjścia. Za dwa lata wchodzi w życie nowelizacja ustawy o pieczy zastępczej, na mocy której wszystkie placówki opiekuńczo - wychowawcze nie będą mogły mieć więcej niż 14 wychowanków. W Więcborku funkcjonuje już taka placówka, w której przebywa około trzydzieściorga dzieci, no i dlatego trzeba było dostosować się do ustawy. Budowa dwóch tych domów zakończyła się w rekordowym można powiedzieć czasie, bo trwała zaledwie pół roku. Ciekawostką jest fakt, że powstały one tuż obok szpitala powiatowego w Więcborku, na ulicy na której do tej pory nikt nie mieszkał. W związku z tym dopiero 3 miesiące temu rada Miejska Więcborka nadała nazwę tej ulicy, i obecnie mieszczą się one na ulicy Janusza Korczaka pod numerami 1 i 3.
Oficjalne otwarcie nowych domów dziecka w Więcborku zaplanowano na 14:00.















