W Więcborku dziś otwarcie dwóch nowych, 14-osobowych domów dziecka

Na tę uroczystość wybiera się nasz sępoleński reporter Maciej Bór.

W Więcborku dziś otwarcie dwóch nowych, 14-osobowych domów dziecka
fot. M. Bór

- Powiedz, dlaczego powiat sępoleński zdecydował się wybudować aż dwa nowe domy dziecka?

Nieco żartobliwie można powiedzieć że po prostu nie miał wyjścia. Za dwa lata wchodzi w życie nowelizacja ustawy o pieczy zastępczej, na mocy której wszystkie placówki opiekuńczo - wychowawcze nie będą mogły mieć więcej niż 14 wychowanków. W Więcborku funkcjonuje już taka placówka, w której przebywa około trzydzieściorga dzieci, no i dlatego trzeba było dostosować się do ustawy. Budowa dwóch tych domów zakończyła się w rekordowym można powiedzieć czasie, bo trwała zaledwie pół roku. Ciekawostką jest fakt, że powstały one tuż obok szpitala powiatowego w Więcborku, na ulicy na której do tej pory nikt nie mieszkał. W związku z tym dopiero 3 miesiące temu rada Miejska Więcborka nadała nazwę tej ulicy, i obecnie mieszczą się one na ulicy Janusza Korczaka pod numerami 1 i 3.

relacja

Oficjalne otwarcie nowych domów dziecka w Więcborku zaplanowano na 14:00.

W Więcborku dziś otwarcie dwóch nowych, 14-osobowych domów dziecka

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno