
- środa, 7 listopada 2018 10:51
Chojnice
Koncert Marcina Wyrostka w Chojnicach tylko dla wybranych?
Tylko 400 bezpłatnych zaproszeń przewidziano na koncert zwycięzcy jednego z telewizyjnych show Marcina Wyrostka w Chojnicach.
Występ akordeonisty z zespołem w Bazylice Mniejszej ma być kulminacją chojnickich niedzielnych (11.11) uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zaproszeniami dysponowały Chojnickie Centrum Kultury oraz biuro parafialne Bazyliki. I w tym drugim miejscu rozeszły się one na pniu. Jak mówi Marzenna Osowicka ze stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność, już 8 minut po ogłaszanym na plakatach rozpoczęciu wydawania zaproszeń w parafii już ich nie było:
- Tak nie może być, że zaproszenia są rozdawane gdzieś tam dużo wcześniej, a ludzie przychodzą, pukają i nie otrzymują. Skoro jest takie zainteresowanie, spróbujmy może ten koncert umieścić w jakiejś większej sali, może w OSiR, gdzieś, gdzie tych zaproszeń nie będzie na 400 osób, a na wiele więcej.
Marzenna Osowicka
Jak się dowiedzieliśmy w chojnickim ratuszu, problem z odbiorem zaproszeń w parafii powstał ze względu na... pomylenie terminów. Bilety na koncert w Bazylice rozdano nie w poniedziałek, o którym mówiły plakaty, a tydzień wcześniej.
Natomiast z 200 wejściówek, którymi dysponuje Chojnickie Centrum Kultury dziś (7.11) rano wydano połowę, druga setka będzie wydawana o 17.30. "Otwieraliśmy o 8.30, a pierwsi chętni stali w kolejce już o 7.00", mówi Weekend FM Łukasz Sajnaj z ChCK.
Z informacji od organizatorów koncertu wynika, że przeniesienie imprezy w inne miejsce nie jest już możliwe.

- 3
- sobota, 5 lipca 2025 21:01
Chojnice
Auto wylądowało na ścianie domu na ulicy Bytowskiej w Chojnicach
- sobota, 5 lipca 2025 19:16
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 4. Warunki były zmienne, ale czekamy na plony. Ostatnia prosta przed żniwami
- sobota, 5 lipca 2025 10:04
Chojnice
Spektakl "Solarsi" i "Teatrzyk Zielona Gęś" to atrakcje drugiego dnia XXXI Festiwalu Sztuki Ulicznej Chojnicka Fiesta
- sobota, 5 lipca 2025 8:56
Gmina Czersk
Czersk świętuje 99 urodziny. Z tej okazji koncerty zagrają m.in. Julia Żugaj i Sławek Uniatowski
- 42
- sobota, 5 lipca 2025 8:45
Chojnice
Aktorzy na ulicach Chojnic - trwa tu XXXI Teatralna Fiesta (FOTO)
- 12
- piątek, 4 lipca 2025 22:26
Gmina Chojnice
Drugi "Lawendowy Koncert dla Wcześniaków w Ostrowitem koło Chojnic za nami
- piątek, 4 lipca 2025 16:10
Chojnice
Ponad 14 mln zł Chojnice otrzymały na dalszą rozbudowę deszczówek. Pieniądze pochodzą z programu FENX
- piątek, 4 lipca 2025 15:08
Gmina Chojnice
W niedzielę (6.07) w Charzykowach charytatywny koncert dla Oliwki Stanki i Olka Cybulskiego
- piątek, 4 lipca 2025 7:40
Chojnice
"Podróż sentymentalna" - to tytuł nowej wystawy w Chojnickim Centrum Kultury
- piątek, 4 lipca 2025 6:57
Chojnice
Chojnickie Eksperymentarium świętuje 10-lecie działalności. Urodzinowa impreza odbędzie się w sobotę 5 lipca
- piątek, 4 lipca 2025 6:56
Gmina Chojnice
Kino w plenerze. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza w weekend na przedwojenne komedie
- czwartek, 3 lipca 2025 21:10
Gmina Konarzyny
W Centrum Kukły Polskiej w Dzięglu, w gm. Konarzyny rusza nowy, wakacyjny projekt. Są to warsztaty, teatr lalek i inne formy sztuki (ROZMOWA)
- czwartek, 3 lipca 2025 17:25
Chojnice
W piątek 4 lipca rusza Festiwal Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta". To już 31. edycja tego wydarzenia (ROZMOWA)
- czwartek, 3 lipca 2025 12:56
Gmina Brusy
Podejrzanego m.in. o znęcanie się nad żoną zatrzymali policjanci z posterunku w Brusach
- czwartek, 3 lipca 2025 9:25
Chojnice
Pierwsze dziecko w chojnickim oknie życia. W nocy siostry Franciszkanki znalazły w nim nowo narodzoną dziewczynkę
- czwartek, 3 lipca 2025 8:45
Chojnice
Nowa wystawa na chojnickim dworcu kolejowym. "Od kolei wschodniej do dzisiaj. Z dziejów kolei pomiędzy Wisłą a Niemnem"
- czwartek, 3 lipca 2025 7:13
Gmina Chojnice
Wójt gminy Chojnice zapowiada walkę ze "stalozą". "To jest las reklam, banerów. Totalna szpetota"
- środa, 2 lipca 2025 15:00
Chojnice
Przerwa w dostawie wody przy ul. Zamieście, ul. Bieszka i ul. Baczyńskiego w Chojnicach
- środa, 2 lipca 2025 13:39
Chojnice Rozmowa w Weekend FM
"To będzie dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych wrażeń dla całych rodzin!" W sobotę 10-te urodziny chojnickiego Eksperymentarium
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
Ostatnio dodane artykuły:
21:01Auto wylądowało na ścianie domu na ulicy Bytowskiej w Chojnicach
19:16Weekend na polu, odcinek 4. Warunki były zmienne, ale czekamy na plony. Ostatnia prosta przed żniwami
16:41Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej 240 Tuchola-Świecie. Nie żyje motocyklista (AKTUALIZACJA)
15:34"Cały region na jednej patelni". Wystartował 10. Festiwal Kiszewskie Smaki. Nadajemy ze Starej Kiszewy
11:49Dwie osoby zostały ranne w wypadku w gminie Stara Kiszewa. Volkswagen, którym kierował 18 - latek, uderzył w drzewo i wpadł do rowu
10:04Spektakl "Solarsi" i "Teatrzyk Zielona Gęś" to atrakcje drugiego dnia XXXI Festiwalu Sztuki Ulicznej Chojnicka Fiesta
8:56Czersk świętuje 99 urodziny. Z tej okazji koncerty zagrają m.in. Julia Żugaj i Sławek Uniatowski
8:45Aktorzy na ulicach Chojnic - trwa tu XXXI Teatralna Fiesta (FOTO)
8:22W Wałdowie k. Sępólna Krajeńskiego w sobotę 5 lipca odbędzie się turniej sołectw i osiedli
8:22Katarzyna Kamińska z Kościerzyny ujęła złodzieja, teraz otrzymała podziękowania od policji