Gminą Miastko po raz pierwszy najprawdopodobniej będzie rządzić kobieta. To Danuta Karaśkiewicz, która w drugiej turze zdobyła 2768 głosów. Jej kontrkandydata Jana Ponulaka poparło 2511 wyborców.
Danuta Karaśkiewicz będzie drugą kobietą w historii kierującą samorządem w powiecie bytowskim. Wcześniej taką funkcję pełniła Władysława Łangowska, była wójt gminy Parchowo.














