• piątek, 2 listopada 2018 23:38

SportChojnice

Po sześciu meczach bez zwycięstwa Chojniczanka się przełamała

Wygrała dziś (2.11.) 1:0 z GKS-em Tychy po golu Jacka Podgórskiego.

Maciej Bartoszek mógł się cieszyć wraz ze swoimi podopiecznymi z pierwszego zwycięstwa Chojniczanki po jego powrocie do klubu. Wczoraj chojniczanie pokonali na wyjeździe GKS Tychy 1:0. Gole na wagę zwycięstwa strzelił w 85 minucie meczu wychowanek chojnickiego klubu Jacek Podgórski. Dzięki tej bramce Chojniczanka wygrała po raz pierwszy od sześciu meczów.

„Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa na tak trudnym terenie” - mówił w czasie pomeczowej konferencji prasowej trener Chojniczanki Maciej Bartoszek.

Tak naprawdę do 8. minuty powinniśmy prowadzić 2:0. Niestety nie udało się wykorzystać. Później ten mecz zaczął się coraz bardziej wyrównywać. W drugiej połowie staraliśmy się już raczej przyjmować przeciwnika i starać się skontrować. Mieliśmy też słabsze momenty, też trochę cierpieliśmy. Były też momenty, gdy cierpieliśmy w tym spotkaniu. Najważniejsze jest to, że udało się zrobić to, co planowaliśmy, czyli skutecznie wyprowadzić szybką akcję.

Maciej Bartoszek

Po dzisiejszym zwycięstwie Chojniczanka podskoczyła w tabeli z 11. na czwartą pozycję. Ma jednak rozegrany o jeden mecz więcej od rywali. Za tydzień chojniczanie znów zagrają na wyjeździe. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej zagrają z Sandecją w Nowym Sączu.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.
  • sobota, 13 kwietnia 2024 11:38