W Kościerzynie ruszyła nowa świetlica środowiskowa

"Stacja Kościerzyna" - to nazwa świetlicy środowiskowej, którą otwarto w nowym budynku starostwa przy ulicy 3 Maja Kościerzynie.

W Kościerzynie ruszyła nowa świetlica środowiskowa
fot. K. Cieplińska-Bednarek

- Jest to pierwsza świetlica, którą realizujemy w ramach szerszego projektu - mówi Weekend FM komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP harcmistrz Artur Glebko:

- To świetlica w ramach projektu RPO, ta jest pierwsza. Jest t o projekt, który ma na celu wykształtowanie w dzieciach nowego podejścia do życia.

Artur Glebko

Celem projektu jest wsparcie nie tylko dzieci, ale całych rodzin - mówi komendant Hufca ZHP Kościerzyna Alina Cyrzon:

- Dzieci mogą tu się spotkać, rodzice też, będą tu się odbywały zajęcia świetlicowe i warsztaty dla dzieci, jak i dopasowane do potrzeb rodziców.

Alina Cyrzon

W programie są m.in. zajęcia plastyczne, fotograficzne czy wycieczki. Zgodnie z planem przedsięwzięcie obejmie ponad 100 osób z terenu powiatu kościerskiego. Część uczestników projektu wskaże Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dodajmy, że podobne świetlice powstaną też w powiatach: lęborskim, malborskim, kwidzyńskim i bytowskim.

W Kościerzynie ruszyła nowa świetlica środowiskowa

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno