Brak wyobraźni czy chciwość?

Nawet dwa lata więzienia za przywłaszczenie gołębi

Tak bardzo lubił gołębie, że aby je zatrzymać, sklejał im skrzydła taśmą klejącą. Sęk w tym, że ptaki nie należały do niego. 47-letni mieszkaniec Koczały przez kilka lat „dochował się” w ten sposób 93 ptaków.

Gołębie trafią z powrotem do swoich właścicieli, a mężczyzna najbliższe dwa lata może spędzić za kratkami. Informacja o mężczyźnie, który znęca się nad zwierzętami dotarła do policji w Koczale. Podczas kontroli jego posesji odkryto prawie 100 sztuk gołębi, z czego część miała skrzydła posklejane taśmą. Mężczyzna oświadczył, że od kilku lat wyłapuje obce gołębie i przy pomocy taśmy klejącej zatrzymuje je u siebie. Policjanci próbują teraz ustalić prawowitych właścicieli ptaków znalezionych w gospodarstwie. Za znęcanie się nad zwierzętami mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia. Dodatkowo może usłyszeć zarzut przywłaszczenia mienia.
Nawet dwa lata więzienia za przywłaszczenie gołębi

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno