Gmina chce utworzyć klasę licealną

Czy licealiści będą się uczyć w Kamieniu?

To odpowiedź władz gminy na pomysł starosty sępoleńskiego dotyczący utworzenia klas gimnazjalnych w Sępólnie i Więcborku.

Czy licealiści będą się uczyć w Kamieniu?
fot. Daniel Frymark

Starosta chciałby, żeby takie klasy powstały w dwóch liceach: sępoleńskim i więcborskim. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują wszystkie samorządy powiatu. Ponadto w Kamieniu niebawem ma rozpocząć się budowa zupełnie nowego gimnazjum i zdaniem władz miasta tam mogłaby powstać klasa licealna.

„Mamy poważne argumenty na propozycję pana starosty” – mówi burmistrz Kamienia Wojciech Głomski:


Wojciech Głomski

Zdaniem burmistrza Głomskiego budowa gimnazjum może kosztować około 3 lub 4 milionów złotych. Władze zamierzają także zapytać o zdanie w tej sprawie rodziców dzieci w wieku szkolnym. Konsultacje w sprawie utworzenia w Kamieniu klasy licealnej zaplanowano na najbliższy poniedziałek (30.01).  

Czy licealiści będą się uczyć w Kamieniu?

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno