Pożegnanie ks. Lewandowskiego

Pogrzeb byłego proboszcza bazyliki (FOTO)

W środę (25.01) w Chojnicach odbył się pogrzeb ks. kanonika Romana Lewandowskiego.

Pogrzeb byłego proboszcza bazyliki FOTO
fot. ppm

Galeria zdjęć, fot. ppm

  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm
  • fot. ppm

Duchowny był byłym proboszczem chojnickiej bazyliki i nosił tytuł zasłużonego mieszkańca miasta.

Roman Lewandowski urodził się w 1932 r. w Chełmży. Święcenia kapłańskie przyjął w 1957 r. Proboszczem w Chojnicach był od 1975 do 1999 r., kiedy to przeszedł w stan spoczynku. Zmarł w Chojnicach 20 stycznia tego roku.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się we wtorek (24.01) od mszy żałobnej i wystawienia trumny w bazylice. Pogrzeb odbył się w środę (25.01). Mszę pogrzebową celebrował biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga. Ciało ks. Lewandowskiego spoczęło na cmentarzu parafialnym w Chojnicach.

Pogrzeb byłego proboszcza bazyliki FOTO

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno