5 tys. zł wyniosły straty we wczorajszym (9.05.) pożarze w Zwierzyńcu, w gminie Śliwice.
Spalił się kawałek lasu oraz budynek gospodarczy. Pożar miał nietypowy początek – mówi komendant PSP w Tucholi Waldemar Kierzkowski:
"Rozpoczął się prawdopodobnie przy budynku mieszkalnym, w przybudówce drewnianej, najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia przez osoby nieustalone. Następnie ogień przeszedł na przyległy płot dalej, w kierunku lasu. Spaleniu uległo około 1,5 ha lasu sosnowego, młodnika."
W 3-godzinnej akcji ratowniczo – gaśniczej wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej oraz służby leśne. Sprawą zajmie się tucholska policja.
AKTUALIZACJA (10.05 godz. 15.23)
Policjanci, którzy zostali wysłani na miejsce wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia było nieumyślne zaprószenie ognia przez właściciela posesji. Starszy mężczyzna, nad ogniskiem, opalał zużyte opony, w celu odzyskania miedzianego drutu. Niedokładnie ugasił ognisko, które na skutek podmuchów wiatru ponownie się rozpaliło. To spowodowało zapalenie się budynku gospodarczego. W wyniku zdarzenia spaliła się drewniana przybudówka budynku oraz 0,33 hektara poszycia leśnego. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę aby w przyszłości ostrożnie obchodził się z otwartym ogniem.





































