Już na ostatniej sesji Rada Powiatu Sępoleńskiego zgodziła się na sprzedaż 160 hektarów gruntów rolnych po zlikwidowanym gospodarstwie pomocniczym działającym przy szkole rolniczej w Sypniewie. Teraz na sprzedaż ma być wystawiony zespół pałacowo – parkowy w Sypniewie. Zarząd Powiatu Sępoleńskiego chce sprzedać te dwie nieruchomości jednocześnie.
„Uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli ten majątek będzie miał jednego właściciela” – tłumaczy starosta sępoleński Tomasz Cyganek.
Tymczasem na terenie tej posiadłości, w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu, mieszka 5 rodzin tworzących wspólnotę mieszkaniową.
Starosta Cyganek zapewnia jednak, że rodziny nie mają powodu do niepokoju, bo pałac zostanie sprzedany dopiero po uregulowaniu ich sytuacji:
Na sprzedaż zespołu pałacowo – parkowego w Sypniewie musi jeszcze wyrazić zgodę Rada Powiatu Sępoleńskiego.
























