91 lat temu wkroczyła armia Hallera

Harcerze świętowali rocznicę (ZDJĘCIA)

Na Pomorzu Gdańskim obchodzona jest kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Ziemie te zostały przejęte przez Polskę dopiero na przełomie stycznia i lutego 1920 r. Zamieszczamy relację przesłaną przez harcerzy z 23. Drużyny Harcerskiej "Remusowa Kara" w Łubianie. Autorem poniższego tekstu jest Michał Jereczek.

Harcerze świętowali rocznicę ZDJĘCIA
fot. 23. DH w Łubianie

Galeria zdjęć

Obchody 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasze ziemie rozpoczęliśmy w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie, gdzie 23 Drużyna Harcerska „Remusowa Kara” złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą bohaterów walk o Polskość naszych ziem. Uroczystość uświetniał „Marsz Poległych” zagrany na werblu. Na późniejsze obchody udaliśmy się do Kościerzyny. Na miejscu trwały jeszcze uroczystości w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Po zakończeniu mszy, głównym punktem imprezy był wjazd II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Kawaleria przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników obchodów. Później tradycyjnie odbył się bieg z nagrodami oraz gra terenowa. Dla wszystkich czekały atrakcyjne nagrody. Po zakończeniu uroczystości w Kościerzynie pojechaliśmy do Wielkiego Klincza gdzie przed tamtejszą szkołą odbył się ciąg dalszy świętowania wkroczenia wojsk polskich na nasze ziemie. I tutaj czekał nas bieg z nagrodami i gra terenowa, gdzie znowu mogliśmy wygrać ciekawe nagrody. To był dla nas niezapomniany dzień!   

Harcerze świętowali rocznicę ZDJĘCIA

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno