Sprawdza się czarny scenariusz

Skandal! Paliwo ostro w górę!

Kierowcy znowu dostaną po kieszeniach. Od początku roku na wielu stacjach ceny poszybowały w górę o kilka do nawet kilkunastu groszy. Gdzieniegdzie ceny przekroczyły już 5 złotych.

Skandal! Paliwo ostro w górę!
fot. Daniel Frymark

Od poniedziałku (03.01) cena litra oleju napędowego na stacji przy rondzie Solidarności w Chojnicach wzrosła o 10 groszy. I tak diesel kosztuje tu już 4 złote i 84 grosze. Benzyna też nie jest tania – 95-oktanówka kosztuje 4 złote 94 grosze za litr.
Trochę taniej, ale niedużo jest na stacji przy Gdańskiej. Tu za litr diesla trzeba już zapłacić 4 zł 79 gr, a litr popularnej 95-tki to wydatek 4 złotych i 89 groszy.
„To dużo”, narzekają kierowcy:

Jest jednak szansa, że w tym roku rynek paliw w Polsce się ustabilizuje, a ceny nie będą już dużo wyższe. 

Mówi główny analityk firmy e-petrol.pl Szymon Araszkiewicz:

Szymon Araszkiewicz

Więcej o sytuacji na rynku paliw w Polsce w najnowszym Motoweekendzie. 

Skandal! Paliwo ostro w górę!

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno