Przyjezdnych wita król Kazimierz Wielki

Pierwsze „witacze” przy drogach w Sępólnie

Przy drogach wjazdowych do Sępólna Krajeńskiego pojawiły się już pierwsze „witacze”.

Pierwsze &bdquowitacze&rdquo przy drogach w Sępólnie
fot. Maciej Bór
Tablice informujące o wjeździe do miasta króla Kazimierza Wielkiego to kolejna inicjatywa lokalnych władz z okazji 650. rocznicy nadania praw miejskich. Pierwszy „witacz” ustawiono przy wjeździe do miasta od strony Tucholi. Umieszczono na nim herb Sępólna ze świętym Wawrzyńcem, napisy „Sępólno Krajeńskie wita” i „do zobaczenia”, popiersie króla Kazimierza Wielkiego z napisem „miasto królewskie” oraz koronę wieńczącą 3-metrową tablicę. Takie tablice pojawią się na wszystkich głównych drogach wjazdowych do Sępólna i w sumie będą kosztować ponad 20 tysięcy złotych. Z pomysłem umieszczenia podobnych znaków wyszło stowarzyszenie miast, którym prawa miejskie nadał właśnie król Kazimierz. Sępólno przystąpiło do tego stowarzyszenia w styczniu.
Pierwsze &bdquowitacze&rdquo przy drogach w Sępólnie

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno