Inwestycja ruszy niebawem

Przebudowa szpitala w Więcborku

Jeszcze w tym roku ma powstać nowy projekt przebudowy Szpitala Powiatowego w Więcborku. Wyłoniony zostanie również wykonawca inwestycji.

Przebudowa szpitala w Więcborku
fot. archiwum
W projekcie sprzed dwóch lat koszty całkowitej modernizacji szpitala oszacowano na 20 milionów złotych. Szybko okazało się, że przekracza to możliwości powiatu sępoleńskiego i zarządzającej szpitalem spółki Novum Med. Nowy projekt ma uwzględniać niezbędne prace, konieczne do tego, aby lecznica spełniała wymogi Unii Europejskiej. „Remont będzie dotyczył starego baraku, w którym mieści się izba przyjęć” – mówi prezes spółki Novum Med Stanisław Plewako.
Całość ma kosztować od 7 do 10 milionów złotych, a więc ponad połowę tego, co zakładano wcześniej. Prezes Plewako liczy na różne źródła finansowania, nie wyklucza nawet długoterminowego kredytu.
Przebudowa szpitala w Więcborku

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno