Podwyższony stan większości polskich rzek

Brda w regionie nie zagraża mieszkańcom

Ostra i śnieżna zima spowodowała podwyższenie stanu większości polskich rzek. Również Brdy.

Brda w regionie nie zagraża mieszkańcom
fot. JarekEL
„W rejonie Chojnic nie wprowadzono na razie stanu alarmowego, jednak cały czas Brda jest monitorowana, szczególnie na zaporze w Mylofie”, poinformował Radio Weekend Andrzej Nogal z Biura Zarządzania Kryzysowego przy chojnickim Starostwie Powiatowym. Mimo nieznacznie podwyższonego stanu Brdy, również mieszkańcy powiatu tucholskiego nie muszą się obawiać, uspokaja dyrektor Tucholskiego Parku Krajobrazowego Remigiusz Popielarz. Potwierdzają to także strażacy. Mówi rzecznik prasowy KPPSP w Chojnicach Dariusz Folerzyński.
Zagrożenie powodziowe w rejonach rzek może znacznie wzrosnąć przy gwałtownej odwilży. Jednak na szczęście na razie się na nią nie zanosi.
Brda w regionie nie zagraża mieszkańcom

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno