Talex Borysław Borzytuchom ma swój pierwszy męski medal Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce na otwartym stadionie. To brązowy krążek w biegu na 3000 m z przeszkodami, jaki podczas mityngu w Białymstoku wywalczył Krzysztof Zieliński.
Był też bliski medalu w biegu na 5 tys. m - zajął czwarte miejsce. Najbardziej nielubianą przez sportowców lokatę miała też jego klubowa koleżanka z Talexu Borysław Magdalena Breza. Będąc najmłodsza w stawce, uplasowała się tuż za podium w biegu na 800 m.
"Moi zawodnicy to jeszcze młodzieżowcy i cieszy mnie, że potwierdzili przynależność do krajowej czołówki" - mówi Weekend FM trener Talexu Jarosław Ścigała.
No szczególnie cieszy, że Krzysztof Zieliński wraca już do dyspozycji. Miał bardzo silnych rywali, więc nastawiliśmy się tylko na walkę tutaj o brąz i on to zdecydowanie wywalczył z dużą rezerwą, pobiegł drugi wynik w karierze. Magda potwierdziła też przynależność do tej czołówki krajowej. Tak się trafiło, że akurat no biegała z utytułowanymi zawodniczkami.
Jedną z zawodniczek, które wyprzedziły Magdę jest Weronika Lizakowska z Kościerzyny. Wychowanka Remusa, reprezentująca obecnie AZS UMSC Lublin zdobyła brązowy medal. Dołożyła do tego srebro na 1 tys. 500 m. Z kolei inna była lekkoatletka Remusa Olimpia Breza, która reprezentuje obecnie AZS AWFiS Gdańsk, zdobyła brąz w biegu na 5 tys. m.












