Kościerzyna chce ukrócić proceder podrzucania śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych. Miasto doposaży się w fotopułapki. Urządzenia będzie obsługiwać straż miejska - zapowiadają przedstawiciele kościerskiego magistratu:
Tutaj zdecydowaliśmy się na taką formę zakupu fotopułapek, aby je montować w takich miejscach, gdzie tutaj są podrzucane odpady, aby ten proceder zacząć eliminować. Widzimy, jak w niektórych miejscach, szczególnie tutaj przy budynkach wielorodzinnych, te odpady są gromadzone.
Mówi Weekend FM zastępca burmistrza Kościerzyny Daniel Młynarczyk. Jak dodaje, w planach jest na razie zakup dwóch fotopułapek. Urządzenia pojawią się w Kościerzynie jeszcze w tym roku.














