To już pewne. Kościerzyna opuszcza Związek Gmin Wierzyca, który od wielu lat zajmował się gospodarką odpadami na terenie miasta. Od stycznia samorząd samodzielnie będzie zarządzać systemem związanym z zagospodarowywaniem śmieci.
Uchwałę w tej sprawie podjęła w maju Rada Miasta. Teraz trwają przygotowania do przejęcia systemu i analiza naliczania opłat:
Ustawodawca daje nam kilka możliwości. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie analizowania każdej z trzech bądź z czterech opcji, która jest. Która po pierwsze będzie najbardziej sprawiedliwa. Po drugie, która uszczelni system, ale to będziemy wiedzieć z końcówką czerwca. Taka analiza jest teraz przygotowywana.
Mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek.
Dowiedz się więcej:
Od stycznia Kościerzyna przejmie zarządzanie gospodarką odpadami w mieście. Samorząd opuszcza Związek Gmin Wierzyca, który zajmował się tym działem do tej pory. Co się zmieni i jak ma wyglądać organizacyjnie nowy system śmieciowy w Kościerzynie? O tym z burmistrzem Dawidem Jereczkiem rozmawia nasza reporterka Klaudia Cieplińska-Bednarek:














