Mimo upału grubo ponad 100 rowerzystów wzięło udział we wczorajszym (21.06) rajdzie rowerowym "Szelest Krajny". Przejechali 30 kilometrów po gminie Sępólno.
Rajd "Szelest Krajny" zorganizowano na bazie dawnego rajdu rowerowego organizowanego przez sępoleńskie starostwo. Teraz jednak do współorganizowania włączyły się także gmina Sępólno, Nadleśnictwo Runowo, Krajeński Park Krajobrazowy i stowarzyszenie "Szelesty festiwal".
Trasę rajdu można wpisać w nawigację turystyczną Lasów Państwowych, a w kilku miejscach, zatrzymać się, zeskanować kod QR i obejrzeć krótki filmik opisujący najciekawsze miejsca na trasie:
Rajd się kończy, ale trasa zostaje. Trasa zostaje na dłużej, jest to pierwsza trasa, tak jak komunikowaliśmy wcześniej. Mamy nadzieję, że takich tras uda nam się zorganizować na terenie gminy Sępólno więcej. Mam nadzieję, że czeka, jest gotowe, bo już wcześniej rozmawialiśmy, Nadleśnictwo lutówko, więc kolejna trasa. Chcielibyśmy, aby przebiegała przez tereny oczywiście gminy Sępólno i nadleśnictwa Lutówko.
Mówi Weekend FM przewodniczący Rady Miejskiej Sępólna Artur Juhnke. Trasa, o której mowa, liczy dokładnie 34 kilometry.














