
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoByły odznaczenia, awanse i nagrody.
Nie tylko druhowie OSP i strażacy zawodowi odbierali w tym roku życzenia podczas Dnia Strażaka w Człuchowie. Ponieważ powiatowe obchody odbyły się w Dniu Matki (26.05), strażacy byli też proszeni o przekazanie najlepszych życzeń swoim mamom. Jak podkreślał zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Błażej Chamier Cieminski, służba to bowiem sprawa całych rodzin.
To jest tak, że nie tylko dany strażak w rodzinie ma założony mundur. Mundur mają założone całe rodziny, zarówno małżonkowie, jak i też dzieci, bo doskonale wiemy, jak ta nasza służba wygląda i to zarówno w Państwowej Straży Pożarnej jak i w ochotniczych strażach pożarnych.
Błażej Chamier Cieminski
Wśród wyróżnionych z człuchowskiej straży pożarnej był asp. szt. Sebastian Gierszewski, któremu wkrótce minie 18 lat w służbie, a z początkiem czerwca obejmie stanowisko dowódcy sekcji.
Już jako chłopiec, kiedy właśnie byłem w straży pożarnej i tam zrobiłem sobie zdjęcia na wozie bojowym, od tego czasu właśnie myślałem, żeby pomagać ludziom i zostać strażakiem. Bycie strażakiem to też właśnie zaufanie społeczeństwa. Podoba mi się to, że można nieść ludziom pomoc.
Sebastian Gierszewski
Nagrody finansowe Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP: st. bryg. Radosław Batruch, kpt. Bartłomiej Hryszkiewicz, ogn. Kamila Borzyszkowska, sekc. Mariusz Strzelecki.
Słuchaj w: