Rada Miejska w Chojnicach poprze utworzenie Zielonego Okręgu Przemysłowego. Oświadczenie przygotowano na poniedziałkową (18.05) sesję

Projekt łączy się z budową trasy "Via Pomerania" z Ustki do Bydgoszczy.

Rada Miejska w Chojnicach poprze utworzenie Zielonego Okręgu Przemysłowego. Oświadczenie przygotowano na poniedziałkową 18.05 sesję
fot. mat. prasowe

Utworzenie Zielonego Okręgu Przemysłowego "Kaszubia" to jedna z propozycji na wzmocnienie gospodarcze naszego regionu. Głównym celem jest rozwój gałęzi gospodarki związanych z zieloną energią oraz sektorem zbrojeniowym. Projekt łączy się z budową trasy "Via Pomerania" z Ustki do Bydgoszczy. Swoje stanowisko w sprawie Zielonego Okręgu Przemysłowego ma na najbliższej sesji wyrazić Rada Miejska w Chojnicach.

Na najbliższej sesji rada miejska zajmie się oświadczeniem wspierającym utworzenie Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Projekt ma pobudzić rozwój gospodarczy regionu, stworzyć nowe miejsca pracy i wspierać zielone technologie. Kluczowym elementem inwestycji jest także droga Via Pomerania, łącząca Ustkę z Bydgoszczą i przebiegająca w pobliżu Chojnic.

Adam Kopczyński

Mówi Weekend FM wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.

Sesję zaplanowano na najbliższy poniedziałek (18.05).

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno