Zacieśnia się współpraca pomiędzy Chojnicami i partnerskim Dzierżoniowem. Miasto odwiedziła ostatnio delegacja z Dolnego Śląska:
Zakończyła się trzydniowa wizyta delegacji z Dzierżoniowa. Był to czas wielu spotkań, wymiany doświadczeń oraz rozmów o dalszej współpracy naszych samorządów. Wspólnie przygotowujemy także reaktywację po 40 latach turnieju miast Chojnice-Dzierżoniów. Już pod koniec maja odwiedzimy Dzierżoniów podczas ich święta, gdzie podpiszemy umowę o partnerstwie obu miast.
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.
Oba miasta partnerstwo zawiązały na bazie telewizyjnego show sprzed lat. Chojnice wspomogły także Dzierżoniów po powodzi w 2024 roku.














