Piętnaście zespołów folklorystycznych wystąpiło na dzisiejszym (3.05) Ogólnopolskim Konkursie Kapel i Zespołów Folklorystycznych w Chojnicach. Była to już 13 edycja imprezy "Na Szlaku Kultur", organizowanej przez Stowarzyszenie Dworek Polski.
Grupa Słowiki wystąpiła na dzisiejszym festiwalu. Zaśpiewała trzy utwory po kaszubsku. Staraliśmy się wybrać takie utwory, które towarzyszyły nam gdzieś jeszcze w dzieciństwie, natomiast nasz zespół istniał od niedawna zupełnie. Utworzyliśmy taką grupę prywatną, kierownik zespołu wraz z małżonką utworzyli ten zespół 2 lata temu. W sumie jest nas pięcioro.
Mówiła Weekend FM Ewa Werra z zespołu Słowiki z Niezabyszewa.
W kategorii zespołów śpiewaczych wygrał Zespół Śpiewaczy Melodia. Najlepsza kapela to Dębowiacy, a zespół taneczny to Zespół Pieśni i Tańca Krebane z Brus. W koncercie finałowym wystąpili wszyscy tancerze, Dworek Polski oraz Grudziądzka Orkiestra Dęta.













