Byli protestujący z transparentami i ZOMO-wcy, race świetlne i koksowniki, okrzyki "Solidarność" i "Precz z komuną" oraz samochody, ulotki i rekwizyty z tamtej epoki.
Już po raz trzeci w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano dziś (13.12) rekonstrukcję wydarzeń ze stanu wojennego. Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Sępólnie obserwowały niemałe tłumy mieszkańców.
Zakończyło się, na szczęście, inaczej niż 44 lata temu, czyli wspólnymi zdjęciami i wspólną grochówką.
Obywatele, rozejdźcie się, bo jadą oddziały ZOMO! Jest to coś pięknego, że możemy dzisiaj przybliżać historię tym urodzonym po 81 roku. Historię trzeba znać, żeby czasami niektóre jej elementy się nie powtórzyły. Solidarność! Rozejdźcie się!














