Kościerzyna stroi się już na święta. Na rynku miasta stanęła wczoraj (1.12.) 12-metrowa choinka:
Jest to drzewko z gatunku jodła kalifornijska, wysokość około 12 metrów. Drzewko to zostało przekazane przez mieszkańców naszego miasta. Również została ustawiona choinka na placu przy ulicy Józefa Wybickiego, tak że w dwie choinki zawitały do naszego miasta. Tutaj w tym przypadku jest to jodła kaukaska, troszkę mniejsza, wysokość około 7 metrów. Chciałbym też mieszkańcom podziękować za taką otwartość i miły gest.
Mówi Weekend FM zastępca burmistrza Kościerzyny Daniel Młynarczyk.
W najbliższą sobotę (6.12.) o godzinie 16.30, podczas Kościerskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, odbędzie się uroczyste wspólne zapalenie lampek na choince.
















