Był MOPS, będzie CUS. Z początkiem nowego roku w Kościerzynie powstanie nowa jednostka - Centrum Usług Społecznych (ROZMOWA)

Idziemy z duchem czasu - mówi burmistrz.

Był MOPS, będzie CUS. Z początkiem nowego roku w Kościerzynie powstanie nowa jednostka - Centrum Usług Społecznych ROZMOWA
Dawid Jereczek fot. Klaudia Cieplińska-Bednarek

Przekształcą MOPS w CUS. Od nowego roku w Kościerzynie działać będzie Centrum Usług Społecznych.

- Idziemy z duchem czasu. Podobnie jak wiele samorządów w całej Polsce, przekształcamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych - mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek:

To tak naprawdę krok w stronę nowoczesnego, bardziej dostępnego systemu wsparcia dla wszystkich mieszkańców. Chcemy i ustawodawca chce trochę odczarować ośrodki pomocy społecznej. Dlatego, że te usługi społeczne mają być świadczone dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla tych, którzy potrzebują tego wsparcia i są w sytuacjach kryzysowych.

Dawid Jereczek

Dowiedz się więcej:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przechodzi do lamusa. W jego miejsce powstanie Centrum Usług Społecznych.

Dlaczego miasto powołuje do życia nową jednostkę? Czym konkretnie będzie zajmować się CUS? I kiedy powstanie? - o tym wszystkim z burmistrzem Kościerzyny Dawidem Jereczkiem rozmawia nasza reporterka Klaudia Cieplińska - Bednarek:

Rozmowa z Dawidem Jereczkiem

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno