Jest nadzieja na to, że kolejowy bajpas Człuchów - Wierzchowo jednak powstanie. Spółka PKP PLK zwróciła się do ratusza o uwzględnienie przebiegu planowanej linii w opracowywanym Planie ogólnym miasta. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował o tym zastępca burmistrza Tomasz Kowalczyk i zdradził, że inwestycja jest planowana na lata 2028-2031.
Burmistrz Ryszard Szybajło potwierdza Weekend FM, że do pisma załączona została mapa. Jednak kolejowa spółka zabroniła jej upubliczniania. Jest to jedynie oś przebiegu przyszłej linii, co nie wystarczy do wpisania jej do Planu Ogólnego. To będzie możliwe, jeśli po mających potrwać dwa lata pracach projektowych miasto dostanie uszczegółowiony wniosek.
"Tak czy inaczej, to dobra wiadomość dla miasta" - mówi Weekend FM Ryszard Szybajło.
Nie chcę rozbudzać tutaj nadziei na szybką inwestycję, ale cieszę się bardzo, że ta inwestycja nie zniknęła z pola widzenia PKP i Ministerstwa Transportu i że jest procedowana. Dla miasta Człuchowa jest to bardzo dobra inwestycja.
Gmina Człuchów, po terenie której większość bajpasu ma przebiegać, nie dostała wniosku o wpisanie linii do Planu ogólnego. Wójt Paweł Gibczyński widział jednak jej planowany przebieg podczas spotkania on-line z przedstawicielami kolei. Jak potwierdza Weekend FM, trasa ma uwzględniać wnioski mieszkańców Dębnicy oraz Skarszewa i nie przecinać przydomowych posesji.















