
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoPrace koncepcyjne w sprawie parkingu nadal trwają.
Czy postanowienie konserwatora zabytków sprzed sześciu lat zablokuje budowę parkingu w Chojnicach? Taka sugestia padła na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chojnicach. Burmistrz nadal optuje za utwardzeniem tzw. geokratą 18 miejsc przy starym szpitalu. W tej koncepcji powierzchnia utwardzana nieznacznie pokryłaby teren historycznego ogrodu sióstr. Zdecydowana większość parkingu ma się jednak zmieścić na dawnej drodze manewrowej szpitala.
Na sesji radna Marzenna Osowicka oświadczyła, że dzięki dociekliwości mieszkańców, zna treść postanowienia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Ten już w 2019 roku nakazał ochronę historycznego ogrodu sióstr. Postanowienie wydał w związku z uzgadnianiem ostatecznie nieuchwalonego planu miejscowego.
W swoim postanowieniu zakazał zachowanie całego tego obszaru jako terenu zieleni urządzonej, bez możliwości wprowadzenia innego przeznaczenia. Tymczasem mimo tej decyzji obowiązującej wciąż procedowane jest wydanie warunków zabudowy pod budowę parkingu na 40 miejsc.
Marzenna Osowicka
Mówiła radna Marzenna Osowicka. Zaznaczyła też, że próby wydania decyzji o warunkach zabudowy pod parking są sprzeczne z prawem. Formalnie nie zakończono bowiem opracowywania planu miejscowego.
W odpowiedzi burmistrz stwierdził, że jeśli tak istotnie jest, to jego koncepcja upadnie.
Jeżeli jest tak, jak pani mówi, no to ja z tym parkingiem nie przejdę. O co się pani martwi? Tak że spokojnie. Ja przede wszystkim będę w tej chwili starał się udowodnić, jakie były rzeczywiste granice ogrodu sióstr, bo państwo wszystko nazywacie od muru do skarpy ogrodem sióstr. To nieprawda. Ogród sióstr miał swoje granice.
Arseniusz Finster
Skomentował burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.
A prace koncepcyjne w sprawie parkingu nadal trwają. Za jego ewentualną budowę będzie odpowiadać Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.
Słuchaj w: