
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij okno"Chcieliśmy dać sobie trochę radości".
Po siedmiu z rzędu meczach bez zwycięstwa w lidze, Chojniczanka przełamała się w Pucharze Polski. W spotkaniu pierwszej rundy nasz drugoligowiec wygrał dziś (24.09) na wyjeździe z czwartoligowym Beskidem Andrychów 3:0 i awansował do 1/16 finału Pucharu Tysiąca Drużyn.
Do przerwy Chojniczanka prowadziła 2:0 po trafieniach Macieja Firleja i Damiana Michalika. Dla obu były to pierwsze trafienia w barwach MKS-u. Wynik ustalił w końcówce Valerijs Sabala.
"Najważniejsze było to, żebyśmy ten mecz wygrali, ale mieliśmy też inne, swoje cele" - mówił po meczu trener Chojniczanki Marek Brzozowski.
Chcieliśmy zagrać na zero, chcieliśmy dać sobie trochę radości, jeśli chodzi o utrzymanie piłki. To, żeby ta piłka się dzisiaj trochę pocieszyła i pomimo bardzo trudnych warunków tutaj, wiele akcji było takich, które napawają optymizmem. Jestem megazadowolony z podejścia chłopaków, z tego jak byli dzisiaj zaangażowani, jak byli skoncentrowani, jaką mieli świadomość tego, jaki cel tutaj nas czeka.
Marek Brzozowski
Rywala w kolejnej rundzie Pucharu Polski Chojniczanka pozna po losowaniu. Teraz musi poszukać przełamania w II lidze. W sobotę (27.09) zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Szczecin.
1/32 finału Pucharu Polski: Beskid Andrychów – Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:2)
Bramki: Maciej Firlej (34), Damian Michalik (42), Valerijs Sabala (83).
Beskid: Arkadiusz Krzyżanowski (90 Dawid Wolanin) - Patryk Koim, Artur Mizera, Dawid Nagi, Dawid Hałat - Norbert Klimczyński (61 Kamil Siwiec), Filip Kasiński, Szymon Wróblewski (90 Kacper Galus), Adrian Surówka, Dawid Sarnecki (87 Kacper Malarz) - Daniel Budka (46 Patryk Matysek). Trener: Tomasz Moskała.
Chojniczanka: Michał Antkowiak - Mateusz Bąkowicz (59 Dariusz Kamiński), Jakub Goliński, Oleksii Bykov, Damian Nowacki - Damian Michalik (82 Valerijs Sabala), Błażej Szczepanek, Joao Guilherme (67 Patryk Olejnik), Shun Shibata (82 Jakub Żywicki), Konrad Gutowski (67 Bartłomiej Eizenchart) - Maciej Firlej. Trener: Marek Brzozowski.
Słuchaj w: