Jak gmina Tuchola radzi sobie z odpadami tekstylnymi? O to podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej pytał radny Adam Brzoszczyk, zaniepokojony stanem pojemników na zużytą odzież:
- Widać, że one się przepełniają coraz bardziej. W Chojnicach zerwano umowę z firmami, które zbierały te tekstylia, ponieważ po prostu one zawiesiły odbiór z uwagi na przepełnianie, z uwagi na też pogarszającą się jakość, bo ludzie zaczęli wrzucać po prostu odpady, jak wygląda sytuacja u nas.
Burmistrz Tucholi odpowiada, że na gminnym terenie stoją pojemniki PCK i miasto chce kontynuować współpracę z tym odbiorcą.
- We wrześniu mamy spotkanie - zdradził burmistrz Tadeusz Kowalski.
- Proponują indywidualne spotkania z poszczególnymi samorządami, ustalenie najbardziej takich właściwych miejsc na posadowienie, będzie ich z pewnością mniej. Będziemy panować nad tym problemem. Musimy, taki jest nasz obowiązek, nie chcemy, żeby się gdzieś to tam poniewierało.
Włodarz przypomina też, że mieszkańcy mogą dostarczać odpady tekstylne do PSZOK-u w Bladowie i punktu przy siedzibie tucholskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM













