
- poniedziałek, 14 lipca 2025 9:33
Sport ◆ Chojnice
Zespół z Ekstraklasy ponownie lepszy od Chojniczanki w sparingu. Lechia Gdańsk pokonała naszego drugoligowca 3:0
Dla gdańszczan była to próba generalna przed startem sezonu.
Po porażce 0:2 z Arką Gdynia w pierwszym sparingu tego lata, w drugim Chojniczanka również uległa innemu zespołowi z Ekstraklasy. Wczoraj (13.07) nasz drugoligowiec przegrał w Gdańsku z Lechią 0:3. Dla gdańszczan była to próba generalna przed startem sezonu. Chojniczankę czeka jeszcze jeden sparing - u siebie w sobotę (19.07) o 12.00 z trzecioligową Notecią Czarnków.
"Tak zaplanowaliśmy okres przejściowy między sezonami, żeby te pierwsze gry kontrolne dały nam odpowiedź na to, co możemy robić lepiej, gdy będą już mecze o punkty" - podsumował sparing z Lechią trener Chojniczanki Damian Nowak:
- Wypunktowała nas po prostu Lechia. Nie oszukujmy się jakość piłkarska jest o dwie klasy wyższa, dlatego oni są w Ekstraklasie i w tej Ekstraklasie dobrze funkcjonowali w zeszłym sezonie pod koniec, dlatego cieszę się, że mogliśmy dzisiaj taką lekcję przyjąć i wyciągniemy z niej wnioski po to, żeby w sezonie to lepiej funkcjonowało.
Damian Nowak
Dzień przed sparingiem w Gdańsku zespół oparty głównie na rezerwach Chojniczanki zmierzył się z Brdą w Przechlewie w meczu towarzyskim, zorganizowanym z okazji 80-lecia przechlewskiego klubu. Chojniczanie pewnie wygrali spotkanie z zespołem z a-klasy aż 8:1.
Sparing: Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 3:0 (2:0)
Bramki: Camilo Mena (8), Bohdan Viunnyk (45-k.), Mohamed Awadalla (74).
Lechia: Bohdan Sarnavskyi - Matus Vojtko, Elias Olsson (50 Antoni Ziółkowski), Bujar Pllana, Tomasz Wójtowicz, Iwan Zhelizko, Anton Tsarenko (72 Miłosz Kałahur), Tomasz Neugebauer (72 Karl Wendt), Rifet Kapić, Camilo Mena, Bohdan Viunnyk (61 Mohamed Awadalla). Trener: John Carver.
Chojniczanka, I połowa: Michał Antkowiak - Damian Nowacki, Dmytro Yukhymowych, Oleksiy Bykov, Jakub Pławski, Shun Shibata, Damian Michalik, Jakub Żywicki, Antoni Prałat, Marcin Kozina, Maciej Firlej. II połowa: Damian Primel - Adrian Kacerik, Dmytro Yukchymowych, Jakub Goliński, Dominik Lemka, Patryk Olejnik, Damian Nowacki, Błażej Szczepanek, Filip Mosek, Mateusz Lisowski, Valerijs Sabala. Trener: Damian Nowak.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
- czwartek, 28 sierpnia 2025 12:25
Chojnice
W sobotę (30.08) Turniej Rycerski w Chojnicach. Bogdan Kuffel mówi o imprezie, ale także o historii (ROZMOWA)
- czwartek, 28 sierpnia 2025 11:12
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenie wydano dla całego naszego regionu. Lokalnie może spaść grad
- czwartek, 28 sierpnia 2025 10:40
Gmina Czersk
Uszkodził drzwi wejściowe i okradł sklep w Czersku. Przyśniło mu się, że ma zgłosić się na policję
- czwartek, 28 sierpnia 2025 9:38
Gmina Chojnice
Nowe przydrożne witacze województwa pomorskiego. W pierwszej kolejności staną przy drogach krajowych
- czwartek, 28 sierpnia 2025 7:32
Chojnice
Jest sześć propozycji nazwy nowego ronda w Chojnicach. Komisja nazewnictwa przedłuża termin zgłoszeń
- środa, 27 sierpnia 2025 13:58
Chojnice
Nie żyje mężczyzna poszkodowany we wtorkowym (26.08) pożarze w Chojnicach. Lokatorzy na razie nie wrócą do mieszkań
- środa, 27 sierpnia 2025 12:33
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. Termometry w czwartek mogą wskazać od 29 do 32 stopni Celsjusza
- środa, 27 sierpnia 2025 11:36
Chojnice
Rondo na ulicy Gdańskiej w Chojnicach już przejezdne. Otwarta w całości jest także ulica Obrońców Chojnic
- środa, 27 sierpnia 2025 7:35
Gmina Chojnice
Rada Gminy Chojnice poparła rolników. Jest apel do rządzących w sprawie szkód wyrządzanych przez ptaki
- środa, 27 sierpnia 2025 7:23
Chojnice
Chojnicki TBS będzie projektował trzy nowe budynki. Jeśli będą środki, to bloki powstaną jednocześnie
- wtorek, 26 sierpnia 2025 10:26
Chojnice
Kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Ustalenia policji po wypadku w Chojnicach (AKTUALIZACJA)
- 6
- wtorek, 26 sierpnia 2025 8:26
Chojnice
Pożar w kamienicy w centrum Chojnic. Jeden z lokatorów miał rozległe poparzenia, dwie osoby podtruły się dymem (FOTO)
- wtorek, 26 sierpnia 2025 7:32
Gmina Chojnice
Pieniądze na budowę magazynu zasobów ochrony ludności w Charzykowach mniejsze niż zapowiadano
- 4
- wtorek, 26 sierpnia 2025 7:18
Chojnice
Kontrowersje wokół terenu przy Wszechnicy Chojnickiej. Władze miasta chcą tu nowego parkingu
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 11:56
Chojnice
Wrocławianin złamał przepisy w Chojnicach. Pędził przez miasto z prędkością 108 km na godzinę
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:19
Woj. pomorskie
Pasażerowie z Kościerzyny pojadą szybciej do Trójmiasta. Autobusy komunikacji zastępczej ominą Kartuzy
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:15
Gmina Chojnice
Na razie pat w sprawie przejęcia przez gminę Chojnice dawnej siedziby Parku Narodowego Bory Tucholskie
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:06
Chojnice
Zakup hali w Chojnicach na razie wstrzymany. Radni przed podjęciem uchwały chcą obejrzeć obiekt
- niedziela, 24 sierpnia 2025 8:47
Chojnice
W Chojnicach ma być nowa atrakcja dla najmłodszych. Jest propozycja otwarcia zagrody z żywymi zwierzętami
- niedziela, 24 sierpnia 2025 8:46
Gmina Chojnice
Wsie w gminie Chojnice przygotowują się do dożynek. Krojanty już kończą tradycyjny wieniec (ROZMOWA)
- 30
- sobota, 23 sierpnia 2025 17:31
Sport ◆ Chojnice
Remis jak porażka. Dramatyczny mecz Chojniczanki z KKS-em Kalisz z wynikiem 3:3. "Do głębszej analizy" (RELACJA, FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:47Strażacy z Chojnic najlepiej na Pomorzu grają w tenisa stołowego. Zarówno w drużynie, jak i indywidualnie
8:43Bytovia Bytów pokonała Piasta Człuchów 2:1 w czwartoligowych derbach regionu. "Zwycięzców się nie sądzi" (FOTO)
8:43Bytovia Bytów pokonała Piasta Człuchów 2:1 w czwartoligowych derbach regionu. "Zwycięzców się nie sądzi" (FOTO)
8:37Rezerwy Chojniczanki z kompletem punktów na początku sezonu w IV lidze. Porażki Bytovii i Piasta Człuchów (FOTO)
17:31Remis jak porażka. Dramatyczny mecz Chojniczanki z KKS-em Kalisz z wynikiem 3:3. "Do głębszej analizy" (RELACJA, FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
13:09SIĘ UDA i Przyjaciele - tucholskie stowarzyszenie zaprasza na koncert i mnóstwo innych atrakcji
12:25W sobotę (30.08) Turniej Rycerski w Chojnicach. Bogdan Kuffel mówi o imprezie, ale także o historii (ROZMOWA)
11:12IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenie wydano dla całego naszego regionu. Lokalnie może spaść grad
11:12IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenie wydano dla całego naszego regionu. Lokalnie może spaść grad
10:40Uszkodził drzwi wejściowe i okradł sklep w Czersku. Przyśniło mu się, że ma zgłosić się na policję
9:38Nowe przydrożne witacze województwa pomorskiego. W pierwszej kolejności staną przy drogach krajowych
9:33Sołectwo Ugoszcz będzie w sobotę (30.08) biło rekord Polski na największą flagę kaszubską (FOTO)
8:50Będzie kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej z Człuchowa do tzw. Szosy Bytowskiej
8:43Bytovia Bytów pokonała Piasta Człuchów 2:1 w czwartoligowych derbach regionu. "Zwycięzców się nie sądzi" (FOTO)
8:43Bytovia Bytów pokonała Piasta Człuchów 2:1 w czwartoligowych derbach regionu. "Zwycięzców się nie sądzi" (FOTO)