Radni z Sępólna Krajeńskiego zdecydowali o całościowym otwarciu boisk typu "Orlik" na terenie gminy. Do tej pory, na mocy uchwały sprzed trzech miesięcy, ogólnodostępne przez cały czas były tylko boiska piłkarskie, te wielofunkcyjne natomiast tylko w czasie pracy animatora. Teraz, kiedy w połowie lipca uchwała radnych wejdzie w życie, oba boiska będą dostępne dla wszystkich chętnych:
- Podjęcie uchwały wynika z inicjatywy burmistrza Sępólna Krajeńskiego, który zaproponował, aby wszystkie boiska sportowe kompleksów boisk, a nie dotąd tylko płyty główne boisk, były ogólnodostępne poza godzinami zajęć dla uczniów dla wszystkich chętnych czy też dla stowarzyszeń sportowych zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Mówił na sesji sekretarz gminy Sępólno Dariusz Wojtania.
Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM














