
- wtorek, 24 czerwca 2025 9:20
Bytów
W Bytowie trwają przygotowania do budowy nowej siedziby Bytowskiego Centrum Kultury (ROZMOWA)
Dotychczasowy obiekt będzie wyburzony.
Na razie aktualizują dokumentację, niebawem ogłoszą przetarg na realizację wielomilionowego zadania. Władze Bytowa przygotowują się już do budowy nowej siedziby Bytowskiego Centrum Kultury:
- Przede wszystkim zaczynamy przystępować do tego największego projektu, do budowy Bytowskiego Centrum Kultury. Do lipca będziemy mieli zaktualizowaną dokumentację i będziemy przystępować do przetargu. Zgodnie z harmonogramem w ostatnim kwartale tego roku musimy rozpocząć już rozbiórkę tego starego bytowskiego centrum.
Ireneusz Gospodarek
Mówi Weekend FM burmistrz Bytowa Ireneusz Gospodarek.
Dowiedz się więcej:
W Bytowie kończą już aktualizację dokumentacji na budowę Bytowskiego Centrum Kultury. Niebawem dotychczasowy obiekt, w którym mieści się siedziba BCK-u, zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy budynek - z prawdziwego zdarzenia.
To jedno z najważniejszych inwestycji i jednocześnie wyzwanie dla władz miasta.
O planach na najbliższe miesiące, a także o podsumowaniu pierwszego roku urzędowania z burmistrzem Bytowa Ireneuszem Gospodarkiem rozmawia nasza reporterka Klaudia Cieplińska - Bednarek:
Rozmowa z burmistrzem Bytowa
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- piątek, 7 listopada 2025 11:57
Powiat bytowski
Jeździł ciężarówką z piaskiem, będąc pod wpływem narkotyków - bytowscy policjanci zatrzymali 36-latka
- piątek, 7 listopada 2025 11:27
Powiat bytowski
Kolizja czterech aut na drodze krajowej nr 20 w Półcznie, w gminie Studzienice. Są utrudnienia w ruchu
- piątek, 7 listopada 2025 10:36
Bytów
Bytów już dziś (7.11.) świętuje. Ruszył cykl wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości
- czwartek, 6 listopada 2025 12:30
Bytów
Mieszkanka Bytowa oszukana przez internetowych przestępców. Straciła ponad 50 tys. zł
- czwartek, 6 listopada 2025 6:50
Bytów
Będzie drugi przetarg na przebudowę ulicy Pochyłej w Bytowie. Pierwszy został unieważniony
- środa, 5 listopada 2025 11:48
Powiat bytowski
Włamał się do firmy i ukradł elektronarzędzia. W Bytowie policja zatrzymała 34-latka
- wtorek, 4 listopada 2025 11:35
Gmina Kołczygłowy
Syn dziwnie się zachowywał, matka zadzwoniła po policjantów. Mieszkaniec gminy Kołczygłowy był po narkotykach
- poniedziałek, 3 listopada 2025 11:31
Bytów
Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na remont pomieszczeń piwnicznych w bytowskim zamku. Trwa badanie ofert
- niedziela, 2 listopada 2025 10:36
Powiat bytowski
Opowiem ci historię, odcinek 190. Cmentarz niemieckich leśników na Bukowej Górze
- sobota, 1 listopada 2025 8:52
Gmina Tuchomie
Będzie modernizacja świetlicy w Trzebiatkowej, w gminie Tuchomie. Samorząd ma też mobilną scenę i sprzęt do kina letniego
- piątek, 31 października 2025 13:35
Gmina Miastko
Nie chciał trafić za kraty, więc schował się za stertą ubrań. Znaleźli go kryminalni z Miastka
- piątek, 31 października 2025 6:58
Powiat bytowski
Policjanci w powiecie bytowskim przygotowani na Wszystkich Świętych. Będzie więcej patroli na drogach i przy cmentarzach
- piątek, 31 października 2025 6:56
Bytów
W związku z dniem Wszystkich Świętych, od dziś (31.10.) nastąpi zmiana organizacji ruchu w Bytowie
- czwartek, 30 października 2025 14:36
Gmina Miastko
Miasteccy radni przyjęli uchwały w sprawie likwidacji szkół w Piaszczynie i Słosinku oraz reorganizacji szkół w Miastku
- czwartek, 30 października 2025 11:31
Bytów
Podatki od nieruchomości w gminie Bytów wzrosną o 4,5 procent. Jednomyślności nie było, ale ostatecznie uchwała została przyjęta
- czwartek, 30 października 2025 10:10
Bytów
Prof. Cezary Obracht-Prondzyński otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta Bytowa. "Traktuję to jako wyróżnienie i docenienie tego, co robię"
- 25
- środa, 29 października 2025 11:45
Gmina Miastko
Branżowe Centrum Umiejętności w Miastku otwarte. Kształcić się tu będą specjaliści pomp ciepła i płytkiej geotermii (FOTO, ROZMOWA)
- poniedziałek, 27 października 2025 14:33
Bytów
Bytowscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali 7 osób poszukiwanych
- środa, 22 października 2025 7:45
Powiat bytowski
Koniec miasteckiej drogówki jako ogniwa policji. Zmiany organizacyjne w bytowskiej komendzie
- wtorek, 21 października 2025 12:19
Bytów
Nikt nie złożył oferty w ostatnim przetargu. Gmina Bytów nadal szuka dzierżawcy dla części restauracyjno-hotelowej bytowskiego zamku
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
11:05Handball Czersk kolejny raz wypuścił zwycięstwo. Przegrał na wyjeździe z Tytanami Wejherowo
9:12Wystartowała Chojnicka Liga Halowa. Po dwóch kolejkach trzy drużyny mają komplet punktów (FOTO)
8:41Rezerwy Chojniczanki pokonały najpierw Pomezanię Malbork, a potem Pogoń Lębork (FOTO)
18:04Red Devils Chojnice poza Pucharem Polski. "Czerwone Diabły" przegrały z ekstraklasowym Futsalem Świecie 3:5 (FOTO)
8:15Beniaminek Futsal Ekstraklasy przyjeżdża do Chojnic na mecz Pucharu Polski. Red Devils podejmą Futsal Świecie
Ostatnio dodane artykuły:
13:31Oficjalne obchody 11 listopada w Chojnicach z delegacjami i wojskową oprawą. Sprawdź plan uroczystości
13:15Msza, uroczystości, morsowanie i koncert. Tak w Człuchowie będzie obchodzone Narodowe Święto Niepodległości
10:52Trzy osoby ranne w dwóch wypadkach na drogach powiatu kościerskiego
10:43Policjanci będą bardziej ekologiczni. Jednostki z województwa pomorskiego otrzymały radiowozy hybrydowe
10:33XI Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej, pokaz teatralny i wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Tak zapowiada się Narodowe Święto Niepodległości w Chojnicach
10:28Ćwiczenia w powiecie tucholskim: służby szukały w lesie kierowcy z narkotykami
9:33Jest kolejna edycja programu "Mieszkanie za remont w Chojnicach". Tym razem dostępne są cztery lokale
8:41Rezerwy Chojniczanki pokonały najpierw Pomezanię Malbork, a potem Pogoń Lębork (FOTO)
8:15Śledztwo w sprawie 8-latka, który topił się w basenie w Kościerzynie jest na końcowym etapie. Zarzuty usłyszały cztery osoby
8:07Już pod koniec przyszłego roku może rozpocząć się budowa obwodnicy Więcborka





























