W Kościerzynie przygotowują się już do realizacji wielomilionowych inwestycji dotyczących zagospodarowania wód opadowych. Miasto złożyło już trzy wnioski o dotacje z programu FEnIKS, czyli Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko:
- Te trzy projekty, na które złożyliśmy wniosek do programu FEnIKS to jest prawie 30 mln zł. To są projekty, które zagospodarowują wody deszczowe i retencje, czyli projekt zagospodarowania wód deszczowych od ul. Leśnej przez Cegielnię do ul. Klasztornej, z budową zbiorników retencyjnych.
Mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek.
Drugi wniosek dotyczy systemu podczyszczania wód deszczowych na głównym kolektorze wylotowym miasta wraz z retencją. Trzeci projekt dotyczy natomiast zagospodarowania wód zlewni rzeki Bibrowej, czyli parku za Urzędem Miasta.
Dowiedz się więcej:
Są zmiany w miejskich jednostkach, jest nowe logo Kościerzyny, inaczej ma wyglądać również zieleń na terenach należących do miasta. Po ponad roku od objęcia funkcji burmistrza Kościerzyny przez Dawida Jereczka pytamy o zmiany, jakie zaszły w tym czasie w mieście:
Z burmistrzem Kościerzyny Dawidem Jereczkiem rozmawiała Klaudia Cieplińska-Bednarek.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM














