Nazwiska dwóch głównych kandydatów najczęściej pojawiały się wśród wyborczych preferencji mieszkańców Chojnic. Nie zabrakło jednak chojniczan, którzy liczą na przerwanie partyjnego duopolu. O zdanie wyborców głosujących w nowej świetlicy przy ulicy Jabłoniowej zapytał Stanisław Kamiński.
- Na kogo pan głosował w tych wyborach?
- Na Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że pociągnie ten temat, który jest związany z partią, która rządzi. To był mój wybór. Żeby tak się udało, no.
- Ja głosuje na PiS. Nie wyobrażam sobie inaczej, jak na pana Nawrockiego. On robi dobrze dla Polski, nie?
- Mentzen. Młody, mądry, wykształcony i myślę, że chce te dwie grupy rozdzielić.
Słuchaj dłuższej rozmowy reportera Weekend FM z wyborcami w Chojnicach:














