Zyskają nowe sale dydaktyczne i laboratoria, ale - być może na lata - stracą salę gimnastyczną. Tak przedstawiają się blaski i cienie planowanej przebudowy Technikum nr 2 w Chojnicach. Jak już informowaliśmy w Weekend FM, sala zostanie wyburzona by wybudować tu wysokiej klasy laboratoria dla przyszłych logistyków i spedytorów. Na nową salę do przeprowadzania lekcji wf-u jest na razie tylko projekt.
- Będzie sala doklejona do obiektu, pod innym kątem niż jest obecnie, więc będzie salą pełnowymiarową. Tam są trzy wymiary, ona będzie tą najmniejszą z tych pełnowymiarowych, będzie większa od obecnej, będzie również siłownia, sanitariaty plus szatnia.
Mówi Weekend FM dyrektor Technikum przy ul. Dworcowej Kamil Trzebiatowski.
Kiedy powstanie nowa sala gimnastyczna, nie wiadomo. Inwestycja może kosztować nawet kilkanaście milionów złotych, a powiat nie ma tak dużych wolnych środków. Rządowe i unijne dofinansowania też nie są satysfakcjonujące.
- Marszałek daje 2 mln, Ministerstwo Sportu- 2 mln, czyli 4, a wcześniej w programie Sportowa Polska, np. na salę na Angowickiej, mieliśmy dofinansowanie 3,5 mln zł do 11 mln. Jako samorządy będziemy zgłaszać do ministra sportu, że jednak finansowanie na sale, które dzisiaj kosztują średnio gdzieś ok 10, zaczyna się, milionów zł, to poziom 4 mln nas nie będzie satysfakcjonował.
Wyjaśnia starosta chojnicki Marek Szczepański.
Zajęcia wf-u do końca roku szkolnego odbywać będą się na obecnej sali gimnastycznej. Potem ruszy 18-miesięczna przebudowa szkoły. Do czasu powstania nowej sali gimnastycznej, uczniowie korzystać będą m.in. z orlików lub siłowni.
Wizualizacja Technikum nr 2 z nową salą gimnastyczną














