Będzie zmiana na stanowisku dyrektora oświaty w gminie Sępólno Krajeńskie. Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej Marek Tymecki w oficjalnym piśmie poinformował burmistrza o zamiarze odejścia na emeryturę. To sprawia, że pojawiają się pytania o jego następcę. Burmistrz zastanawia się, czy ogłosić konkurs, czy powołać kogoś bez konkursu:
- Tu prawnie są różne możliwości. Kiedy nie ma się kandydata, któremu można powierzyć takie obowiązki, to ogłasza się konkurs, natomiast można też i wybrać kogoś i powierzyć tego typu obowiązki, żeby zobaczyć, czy faktycznie dobrze wykonuje te zadania i myślę, że zarówno z tego, jak i z tego wariantu można skorzystać.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Dyrektor Marek Tymecki odejdzie na emeryturę wraz z końcem lipca.














