
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoOstateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą na sesji 10 marca.
Stała opłata za wodę i ścieki dla mieszkańców, ale mniejsze dopłaty z budżetu miasta. Tak mają wyglądać zmiany w obsłudze systemu po najbliższej sesji Rady Miejskiej Chojnic. Burmistrz i prezes Miejskich Wodociągów uspokajają, że zmniejszenie dopłaty nie spowoduje, że mieszkańcy zapłacą więcej. Zmniejszenie dopłat jest możliwe dzięki obniżającej się taryfie w spółce komunalnej. Dojdzie jedynie do zmiany w kwestii rozliczeń pomiędzy spółką i miastem.
Propozycja była taka - utrzymajmy stałą cenę. Trzy lata będą tyle samo kosztowała woda i ścieki. W takiej sytuacji miasto nie będzie musiało generować dopłaty w tej wysokości, a dopłatę o 647 tysięcy niższą w tym obecnym okresie taryfowym i 621 tysięcy w następnym. Kowalski będzie płacił do końca lutego 2027 roku taką samą cenę za wodę i ścieki.
Tomasz Klemann
Wyjaśnia Weekend FM prezes Miejskich Wodociągów w Chojnicach Tomasz Klemann.
Cena za wodę wyniesie 4,11 zł brutto za metr sześcienny. Natomiast odbiór ścieków będzie kosztował 12,46 zł. brutto. Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą na sesji 10 marca.
Słuchaj w: