
- czwartek, 27 lutego 2025 13:48
Chojnice
W Chojnicach lada dzień ruszy Marzec Miesiąc Teatru. W programie są m.in. warsztaty, spektakle i konkursy recytatorskie (ROZMOWA)
Cykl rozpocznie się 1 marca.
Marzec Miesiąc Teatru - to seria warsztatów teatralnych, konkursów recytatorskich, prób otwartych i spektakli organizowanych w Chojnickim Centrum Kultury.
Cykl rozpocznie się 1 marca otwartą próbą młodego zespołu pod przewodnictwem pedagoga teatralnego Adrianny Zakrzewskiej, a zakończy 1 kwietnia edukacyjnymi spektaklami dla młodzieży szkolnej. Zajęcia poprowadzą aktorzy Narodowego Teatru Edukacyjnego.
- Serdecznie wszystkich zainteresowanych miłośników teatru zapraszamy na wszystkiego rodzaju działania, które są związane z teatrem, a będzie to 16 spektakli, 8 spotkań warsztatowych, 2 konkursy i naturalnie 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru projekt 41 też pokaże swój spektakl. Mam nadzieję, że premierowy.
Grzegorz Szlanga
Mówi Weekend FM wicedyrektor Chojnickiego Centrum Kultury Grzegorz Szlanga.
W ramach Marca Miesiąca Teatru w ChCK-u będzie można zobaczyć także spektakle "W pracowni Ambrożego Kleksa", "Klimakterium" i Klimakterium 2". A młodzież i dorośli chcący wziąć udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim mogą skorzystać fachowych konsultacji.
Dowiedz się więcej:
Już tylko 2 dni dzielą nas od startu "Marca Miesiąca Teatru" w Chojnickim Centrum Kultury. W tym roku, aż do 1 kwietnia, będzie możliwość zobaczenia 16 spektakli, skorzystania z ośmiu spotkań warsztatowych i zaangażowania się w dwa konkursy recytatorskie. To też niepowtarzalna okazja, by podejrzeć pracę aktorów i reżyserów podczas prób otwartych.
A więcej o tym co będzie się działo w marcu w ChCK-u, z jego wicedyrektorem do spraw artystycznych, aktorem i reżyserem teatru Projekt 41 Grzegorzem Szlangą rozmawia Anka Zajkowska.
Rozmowa z Grzegorzem Szlangą
- czwartek, 24 kwietnia 2025 16:06
Chojnice
"Ja też bym zawetował taką ustawę". Karol Nawrocki o obniżeniu składki zdrowotnej (ROZMOWA WEEKEND FM)
- 20
- czwartek, 24 kwietnia 2025 14:12
Chojnice
Chojniczanie bili rekord we wspólnym czytaniu. "Udowadniamy, że czytanie to nie tylko indywidualna przyjemność" (FOTO)
- czwartek, 24 kwietnia 2025 10:54
Chojnice
Czy będzie rewolucja w głosowaniach Rady Miejskiej Chojnic? Część radnych chce oddzielnie decydować o zmianach w budżecie
- czwartek, 24 kwietnia 2025 9:25
Gmina Chojnice
Najwyższa Izba Kontroli w Urzędzie Gminy Chojnice. "Kontrola jest zaplanowana na 2-3 miesiące" (ROZMOWA)
- środa, 23 kwietnia 2025 12:21
Chojnice
W czwartek w Chojnicach kolejne bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu na Starym Rynku (ROZMOWA)
- 8
- środa, 23 kwietnia 2025 8:38
Chojnice
IPN wydał pierwszy tom materiałów źródłowych o niemieckich zbrodniach na Pomorzu w 1939 r. Są tu także dokumenty z naszego regionu (ROZMOWA)
- środa, 23 kwietnia 2025 8:06
Chojnice ◆ Człuchów ◆ Bytów
Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki odwiedzi region. Jutro (24.04) spotka się z mieszkańcami Chojnic, Bytowa i Człuchowa
- środa, 23 kwietnia 2025 7:51
Powiat chojnicki
Rusza remont mostu w Męcikale w gminie Brusy. Od 24 kwietnia obowiązywać tu ma ruch wahadłowy
- środa, 23 kwietnia 2025 7:06
Gmina Chojnice
Będzie ścieżka rowerowa na odcinku od Zamartego do Kamionki w gminie Chojnice
- środa, 23 kwietnia 2025 7:06
Chojnice
Fontanna na chojnickim rynku będzie remontowana. Piaskowiec po ponad 20 latach wymaga napraw
- środa, 23 kwietnia 2025 6:36
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżeń przed burzami ciąg dalszy. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia. Może intensywnie padać
- wtorek, 22 kwietnia 2025 13:04
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może wiać w porywach do 75 km/h, możliwe są też lokalne opady gradu do około 3 cm średnicy
- wtorek, 22 kwietnia 2025 12:14
Chojnice
W Chojnicach odbędzie się dyskusja na temat ożywienia tutejszej starówki. "Chcę zapytać społeczność"
- wtorek, 22 kwietnia 2025 11:52
Powiat chojnicki
Policyjny pościg i poszukiwania motocyklisty z Chojnic. Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu mężczyzny i zatrzymali uciekiniera
- wtorek, 22 kwietnia 2025 9:07
Chojnice
Dziś (22.04.) w chojnickiej bibliotece spotkanie z współautorem książki "Zbrodnia Pomorska 1939"
- wtorek, 22 kwietnia 2025 7:44
Chojnice
Chojniccy radni spierali się o koszt zakupu boksów na stadion Chojniczanki. "Kwota 200 tysięcy jest kwotą szacunkową"
- wtorek, 22 kwietnia 2025 7:06
Gmina Brusy
Urzędy w Brusach przygotowują się do wdrożenia projektu "Cyberbezpieczna Gmina Brusy"
- 2
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 21:28
Woj. pomorskie
Strażacy z naszego regionu pomogą gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym (AKTUALIZACJA)
- 18
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 21:24
Chojnice
Znany jest już wynik zbiórki podczas Wielkanocnego Festynu Charytatywnego w Chojnicach (FOTO)
- 30
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 13:12
Chojnice
I to się nazywa lany poniedziałek! Śmigus-dyngus na chojnickim Starym Rynku ze strażakami z OSP Chojnice (FOTO, WIDEO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
23:53Region nie ma już drużyn w Pucharze Polski. Bytovia Bytów odpadła po starciu z Gryfem Słupsk. "Nie płaczę, nie narzekam" (FOTO)
9:56Hanna Rogowska z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego piąta w Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6
22:36Kolejny mecz bez bramkarza i najwyższa w historii porażka Red Devils Chojnice. Piast Gliwice rozgromił "Czerwone Diabły" 15:1
16:24Piękna bramka Jakuba Braneckiego dała zwycięstwo. Chojniczanka pokonała GKS Jastrzębie 1:0 (RELACJA, FOTO)
9:38Siatkarki PTPS-u Człuchów nie awansują do II ligi. W barażowym turnieju półfinałowym zajęły trzecie miejsce
Ostatnio dodane artykuły:
16:06"Ja też bym zawetował taką ustawę". Karol Nawrocki o obniżeniu składki zdrowotnej (ROZMOWA WEEKEND FM)
14:12Chojniczanie bili rekord we wspólnym czytaniu. "Udowadniamy, że czytanie to nie tylko indywidualna przyjemność" (FOTO)
14:07Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się z mieszkańcami Bytowa, Człuchowa i Chojnic (FOTO)
14:07Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się z mieszkańcami Bytowa, Człuchowa i Chojnic (FOTO)
11:28Jeden wszedł na latarnię, drugi ukradł perfumy. Kościerscy policjanci poszukują sprawców przestępstw
10:54Czy będzie rewolucja w głosowaniach Rady Miejskiej Chojnic? Część radnych chce oddzielnie decydować o zmianach w budżecie
9:38Już w ten weekend odbędą się Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2025
9:34Jest szansa na oszczędności przy człuchowskim Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym. "Będzie to ośrodek sprawujący pomoc wytchnieniową"
9:25Najwyższa Izba Kontroli w Urzędzie Gminy Chojnice. "Kontrola jest zaplanowana na 2-3 miesiące" (ROZMOWA)
9:21Centrum Kościerzyny ma być bardziej dostępne dla ruchu samochodowego. "Ruch się po tych pierzejach i tak odbywał"