Ponad 51 mln zł przeznaczy w tym roku na inwestycje gmina Bytów. Uchwałę budżetową radni zatwierdzili jednogłośnie. Wśród szeregu zaplanowanych zadań są przedsięwzięcia drogowe, ale nie tylko - mówi Weekend FM burmistrz Bytowa Ireneusz Gospodarek:
- To jest kontynuacja, drugi etap modernizacji zamku, to jest modernizacja piwnic w skrzydle południowym zamku bytowskiego, na którą też otrzymaliśmy dofinansowanie 5,7 mln zł. To są modernizacje "orlików", to są w końcu inwestycje w boiska sportowe tam, gdzie ich nie ma, czyli przy SP nr 5 i SP w Niezabyszewie.
W planach w tegorocznym budżecie jest też opracowanie dokumentacji technicznej na zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta.
Dowiedz się więcej:
Inwestycje drogowe, zakończenie remontu w części hotelowej bytowskiego zamku czy modernizacja Orlików – to tylko część zadań, które planuje zrealizować w tym roku gmina Bytów. Na ten cel zabezpieczyła w budżecie ponad 51 mln zł. Jakie inwestycje planuje w tym roku samorząd? Czego obawiają się włodarze przy realizacji tegorocznego budżetu? - m.in. o tym wszystkim z burmistrzem Bytowa Ireneuszem Gospodarkiem rozmawia nasza reporterka Klaudia Cieplińska – Bednarek:














