W poniedziałek (6.01.) ulicami Kościerzyny przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Będą to w sumie trzy Orszaki, które wyruszą z trzech kościerskich parafii. Pierwszy, o godzinie 14.15. z kościoła Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wyruszy Orszak Króla Czerwonego. Chwilę później z kościoła św. Barbary przemaszeruje Orszak Króla Niebieskiego, a z kościoła Zmartwychwstania Pańskiego - Orszak Króla Zielonego. O godzinie 15.00 uczestnicy Orszaków spotkają się na rynku miasta - w pałacu Herolda. By później wspólnie przejść ulicami Kościerzyny - Młyńską i Ogrodową do ołtarza polowego na Placu Jana Pawła II, do stajenki betlejemskiej, by oddać pokłon Dzieciątku.
Dodajmy, że w powiecie kościerskim Orszak Trzech Króli przemaszeruje także w Dziemianach i w Lipuszu.














