Był przejazd przez miasto pojazdami z epoki, przemówienie generała Jaruzelskiego, koksowniki i ZOMOwcy - dzisiaj (13.12) późnym popołudniem w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano inscenizację rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Były nawet ulotki "Solidarności" i rekonstrukcja tłumienia manifestacji antykomunistycznej. A wszystko to na tutejszym Placu Wolności oglądało nawet 300 osób.
To co się działo wtedy w wielkich zakładach w Polsce, długo zostanie w pamięci wszystkich Polaków. Urzędy i instytucje państwowe przejęło wtedy wojsko.
- Zwracam się do was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się na przepaścią.
- Przecz z komuną! Solidarność!
- Odział ZOMO do ataku!
Organizatorem inscenizacji było Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Sępólnie














