Będą koksowniki, ZOMO-wcy, przemówienia i samochody z epoki - w Sępólnie Krajeńskim ponownie odbędzie się dziś (13.12) inscenizacja związana z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.
O odpowiednią scenografię - tak jak przed rokiem, tak i teraz - zadba Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL.
W tym roku scenariusz przewiduje między innymi przejazd kolumny przez miasto, manifestację obywateli i interwencje służb. Pojawić ma się także słynny ze stanu wojennego pojazd opancerzony typu BRDM.
Wszystko rozpocznie się na Placu Wolności o godzinie 18:00.














