
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoJest petycja mieszkańców miasta i gminy wiejskiej Kościerzyna w tej sprawie.
O przeprowadzenie dokładnej analizy opłat za wywóz odpadów oraz możliwość ich obniżenia bez udziału Związku Gmin Wierzyca, apeluje do władz miasta i gminy wiejskiej Kościerzyna grupa mieszkańców. Do urzędów wpłynęły już petycje w tej sprawie. Pod pismem podpisało się prawie 700 mieszkańców miasta i prawie 1 tys. osób z gminy wiejskiej Kościerzyna.
Jak podkreślają autorzy petycji, w ostatnich latach opłaty za wywóz odpadów regularnie wzrastały, co jest szczególnie dotkliwe dla gospodarstw domowych o niskich dochodach i seniorów. Inicjatorzy akcji wskazują też, że są to najprawdopodobniej najwyższe koszty wywozu odpadów w województwie pomorskim.
- Liczymy, że władze miasta i gminy pochylą się nad tematem przygotowania dokładnej analizy opłat i ewentualnego obniżenia kosztów związanych z wywozem odpadów z tych terenów - mówi Weekend FM inicjator petycji Patryk Bela:
Przeprowadzimy wreszcie jakieś analizy czy może być taniej wywóz śmieci. Bo nie mają takich analiz, nic nie robili. Po prostu stwierdzili, że związek Wierzyca tym się zajmuje. A wszędzie, wszystkie gminy dookoła są o wiele tańsze.
Patryk Bela
Burmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek odpowiada, że trwają już wewnętrzne analizy kosztów za wywóz śmieci z terenu miasta:
Ja jeszcze przed medialnymi doniesieniami składających petycję już wstępne swoje analizy wewnętrzne, z przedstawicielem gminy miejskiej Kościerzyna w Związku Gmin Wierzyca robiliśmy takie analizy, już mówiliśmy o tym, że może takie analizy są potrzebne aby wyjść ze Związku Gmin Wierzyca.
Dawid Jereczek
Włodarz zapowiada również, że powstanie oficjalna pełna analiza kosztów związanych z gospodarką odpadami, która zostanie przedstawiona radnym miasta i mieszkańcom Kościerzyny.
Przypomnijmy, od przyszłego roku ceny za wywóz śmieci z terenu miasta i gminy wiejskiej Kościerzyna, które należą do Związku Gmin Wierzyca, mają wzrosnąć średnio o 20 procent.
Słuchaj w: