Nie można składać wniosków o dofinansowanie z programu "Czyste powietrze". Decyzja o wstrzymaniu przez Narodowy Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapadła nagle wczoraj (28.11) po południu. Nie była zapowiedziana ani konsultowana. W związku z tym dokumentów nie przyjmują ani samorządy, ani inne podmioty pośredniczące.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zawiesił całkowicie przyjmowanie wniosków, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Zrobił to bez konsultacji z samorządami, więc wszystkie samorządy, które są pośrednikami także nie przyjmują takich wniosków. Jeżeli chodzi o naszych mieszkańców, to mamy jedną osobę, która złożyła wniosek po tym zamknięciu naboru, czyli dzisiaj. I około 20-30 osób, które pytało w różnych kwestiach i zamierzało złożyć ten wniosek.
Mówi o sytuacji w Chojnicach wiceburmistrz Adam Kopczyński.
Urzędnicy nie mają informacji z podmiotów zewnętrznych, ile osób planowało złożyć wnioski za ich pośrednictwem. Program "Czyste powietrze" ma zostać wznowiony w przyszłym roku.
Wiceburmistrz przypomina, że w przyszłym roku będzie kontynuowany miejski program "Stop dla smogu". Mieszkańcy Chojnic nadal będą mogli otrzymać 7 tys. zł dotacji na wymianę pieca na ekologiczny.














